Zápasy mládeže
čt 27.10.2022 | Jakub Ruč, Jan Brůna | Foto: Markéta Křížová / HC Kometa Brno

Skvělý závěr a druhý skalp Komety. Junioři vyhráli v Brně 4:1

Den před státním svátkem zvítězila hradecká juniorka v Brně. Vyrovnaný průběh rozsekl až v 55. minutě svým prvním gólem v utkání Petr Moravec, na něj navázal ještě Michal Beneš a Lvi mohli slavit druhý skalp soupeře z jižní Moravy. Po zářijové výhře 2:1 tentokrát uspěli 4:1 a ovládli čtvrtý mač sezony.

Hradec se ujal vedení

Mountfield si první tlak vybudoval už zkraje úvodní části, když na trestnou lavici usedl Horváth, nicméně zakončení Moravce i Boukala ještě zlikvidoval skvěle chytající Kavan. Ten poprvé kapituloval až v 9. minutě, kdy na podruhé pykal Horváth. Přesilovkovou kombinaci úspěšně zakončil Lukáš Král, jenž využil gólmanova zakrytého výhledu a z levého mantinelu otevřel skóre – 0:1.

V polovině první části se znovu blýskl brněnský maskovaný muž, jenž rychlým přesunem zlikvidoval přečíslení dvou proti jednomu, které zakončoval Hrbek. I díky tomu tak mohla Kometa v 18. minutě zahrozit, nicméně Boltvanova přihrávka na před brankou nikým nekrytého Němce ve vyrovnávací gól nevyústila.

Aktivnější Brňané mohli otočit skóre

Ve druhém dějství domácí viditelně přidali a drali se za vyrovnáním. Už ve 22. minutě se o něj mohl postarat Masař, který dostal sám před brankou spoustu prostoru. Na Žalčíka však nevyzrál. Podařilo se to až v polovině utkání, když Řehák z pravého mantinelu skvěle našel na osu najíždějícího Adama Boltvana. Jeho prvotní střela sice brankou neskončila, avšak aktivně napadající brněnský forvard se dostal ještě k dorážce – 1:1.

Brňané hrozili i nadále. Ve 35. minutě rozezvonil brankovou konstrukci Horváth, jenž z pravého kruhu mířil na bližší tyč. Chvíli na to dostal ten samý muž nabito na pravý mantinel, odkud bez přípravy střílel, nicméně jeho pokus ztroskotal na Žalčíkovi. To samé platilo i o následné početní převaze Komety, o všem tak musela rozhodnout třetí perioda.

Povedený konec a tři body pro Lvy

Chleba se začal lámat až v posledních šesti minutách, kdy hosté definitivně překlopili utkání na svoji stranu. Nejdříve střelou z mezikruží využil přesilovku Petr Moravec – 1:2. Dvě minuty na to přidal další trefu Michal Beneš, který se při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku a nachytal Kavana střelou mezi betony – 1:3.

Finální zásah pak přišel v 59. minutě, kdy se střelou z pravého kruhu na listinu střelců podruhé zapsal Petr Moravec – 1:4. Východočeši si tak díky gólové smršti ze samotného závěru utkání odvezli tři body a naladili se dobře před sobotním zápasem v Moravských Budějovicích proti Jihlavě.

Mario Žalčík 60 32 1 31 96,88 0 0

My jsme byli konkurenceschopní pouze v půlce zápasu. Tam jsme byli schopni soupeře přehrát a vytvořit si šance, které jsme bohužel nedali. Začátek byl z naší strany katastrofální, dvakrát jsme se dostali do oslabení, díky čemuž mohl soupeř diktovat tempo hry. I kvůli tomu jsme pak tahali za kratší konec. V závěru jsme při vyrovnaném stavu udělali hloupý faul v útočném pásmu, kdy se hra otočila a nic jsme s tím už nedokázali udělat.