Zápasy mládeže
so 24.9.2022 | Klára Petrásková

Skalp lídra! Dorostenci čtyřmi góly zdolali Mladou Boleslav

Zápasové menu

Výborně! Dorostenci se nenechali zaskočit tím, že Boleslav zůstala po tři kola neporažena a patřilo jí čelo tabulky. Jako rozhodující se ukázala být třetí třetina, kdy sice Boleslav stáhla dvoubrankové manko, poslední slovo ale měli Lvi. Ti si dalšími dvěma góly vzali ztracené vedení zpět a dokráčeli k letošní druhé tříbodové výhře.

Pomalý rozjezd okořenila přesilovka pět na tři a hradecká trefa

Zpočátku se toho na ledové ploše příliš nedělo. Oba celky se střídaly v držení puku, hru provázely nepřesnosti na obou stranách a ani jeden z gólmanů neměl příliš práce. Jediným větším oživením první půle byla Janečkova střela z osy hřiště do pravého betonu a na druhé straně zase musel Meišner vytáhnout zákrok proti tečovanému pokusu.

Pak ale přišla hradecká přesilovka, a to na téměř celé dvě minuty dvojnásobná. Východočeši si vůbec nepočínali špatně a Vystrčil musel řešit rány Vojtěcha Aschenbrennera, Černého nebo Pavlíka, to nejzajímavější se však událo až těsně po vypršení trestů. Jakub Aschenbrenner vyslal od modré střílenou nahrávku, kterou Jakub Bednář šikovnou tečí přizvedl a poslal domácí před první přestávkou do vedení – 1:0.

Lvi v závěru třetiny zdvojnásobili své vedení

Bojovnost se duelu upřít nedala, stejně tak ho ale i nadále prováděla řada nepřesností. Nebezpečných ran bylo k vidění poskrovnu, nějakou práci však maskovaní muži měli. Po nahrávce zpoza brány třeba střílel z první Kristek, Meišner se proti němu ale dostal včas. Na druhé straně zase z otočky pálil Voděracký a Vystrčil musel hodně přitisknout ruku k tělu, aby mu puk neproskočil za záda.

Velkou možnost k vyrovnání měl na holi Lev, jemuž nechtěně namazal jeden z Hradeckých a hostující forvard se ocitl tváří v tvář brankáři, ten však i tentokrát odolal. Necelé čtyři minuty před sirénou se skóre měnilo podruhé. Rychlé nohy dostaly Černého až ke střele zblízka a gólman sice ještě kotouč vyrazil, na dorážku Dominika Pavlíka už ale nestačil – 2:0.

Boleslav dotáhla, Mountfield však znovu odskočil

Třetí část byla bezpochyby tou nejzajímavější, a to i proto, že v ní padly rovnou čtyři branky. Mountfield dostal krátce po sobě k dispozici dvě početní výhody, ovšem ani jednu nedokázal využít a v té druhé navíc inkasoval. Jakub Kristek přebruslil oba bránící hráče a zleva zakončil pod horní tyčku. A o necelé čtyři minuty už byl hradecký náskok smazán definitivně, když Jakub Lev zamířil na bližší tyč přesně mezi výstroj a brankovou konstrukci – 2:2.

Mountfield však nestáhl hlavy a když přišlo jeho oslabení, na oplátku v něm také gólově udeřil. Do samostatného úniku se dostal Jakub Jón a své zakončení poslal přesně mezi betony – 3:2. Mladá Boleslav už neměla příliš času na dotažení, a tak se snažila při každé příležitosti chodit dopředu, definitivně se vše rozhodlo v 60. minutě. Hosté totiž zkusili risk bez brankáře, jenže ke kotouči se dostal Jakub Jón a střelou do prázdné klece přisoudil výhru 4:2 Hradci.