Zápasy mládeže
po 21.11.2022 | Tomáš Kalas

Paráda! Moravcův hattrick pomohl juniorům ukončit černou sérii

Přestože se v duelu 24. kola juniorské extraligy utkávaly týmy v odlišném rozpoložení, na ledě to vůbec znát nebylo. O třech bodech pro Hradec rozhodla především druhá třetina, ve které Zlínu nasypal rovnou pět branek. Berani se sice mohli pyšnit divokými obraty zápasů z poslední doby, ale na rozjeté Lvy už nestačili. K výhře 7:0 dopomohlo především duo Petr Moravec a Matěj Leden. Zatímco Moravec zaznamenal hattrick a dvě nahrávky k tomu, Leden měl bilanci 2+2.

Svižná první třetina, ale bez gólů

Dynamický start zápasu nabídl velmi svižný a kombinační hokej, ze kterého se však nedařilo ani jednomu týmu více profitovat. Opticky sice trávil v útočném pásmu více času Hradec, Synek však nemusel předvést prakticky žádný těžký zákrok. Nejblíže gólové šanci byli domácí po pěti minutách hry, kdy zůstal sám před brankou Moravec, jeho zpětná nahrávka na hůře postaveného Ledena ale nebyla přesná.

Zlín se dostával do tempa postupně, k čemuž mu pomohla přesilová hra po vyloučení Práška. Tam hrozili hosté především střelbou z prostoru modré a nejvážnější pokus měl Burian, jehož střelu z vrcholku pravého kruhu Kasal srazil jenom do brankoviště, v nastalém závaru ale Berani puk za čáru nedotlačili. Přesto mohli za bezbrankový stav vděčit Synkovi, který vytáhl v závěru první periody tři skvělé zákroky. Kromě zlikvidování dvou úniků Práška a Matěje Beneše si poradil i s těžkou střelou Novotného z levého kruhu.

Hradecká dominance a pětibrankové vedení

Pro Východočechy začala druhá třetina parádně. Ti z rychlého vyhození Zlína k brance Kasala založili bleskový kontr a Matěj Leden od mantinelu na levém křídle přisunul kotouč mezi kruhy pro Jaroslava Práška, jehož tvrdou střelu Synek přes clonu neviděl a prolétla mu okolo ramene. Domácí tak po 46 sekundách vedli, Berani se z toho však nepoučili. Na konci 24. minuty inkasovali podruhé, opět z toho byl rychlý přechod dopředu, Matěj Leden si zpracoval přihrávku od Práška a Synka překonal nad lapačku. Domácí poté sice lehce ustoupili ze své útočné hry, nadále to ale bylo fakticky na jednu branku.

Přestože držel dlouho Berany fantastický Synek, nakonec ani on nedokázal ofenzivní síle Hradce čelit. Lvi odskočili na tři branky zásluhou Petra Moravce, který ale v čase 33:46 potrestal chybu v rozehrávce a kličkou na forhend dal domácím větší klid. Jakoby to devátý tým tabulky položilo a zanedlouho to bylo 4:0. Filip Žaba si našel prostor na střelu z modré a šikovná teč Petra Moravce opět upravila v polovině 36. minuty skóre. Lvi neměli dost, fakticky ihned po vhazování se dostali do útočného pásma, odražený puk si našel Matěj Leden a v čase 35:52 vyhnal Synka na střídačku.

Moravcův hattrick a výhra 7:0

Do startu třetí třetiny si Lvi přenášeli část 49sekundové početní výhody 5 na 3. A přestože tuhle herní situaci nevyužili, klasickou přesilovku již ano. Opět u toho byl Petr Moravec, který dostal na levém kruhu více prostoru a využil jej k tvrdé střele na protější vingl. Od břevna se puk odrazil za brankovou čáru a kromě využití přesilovky z toho byl i hattrick. Zlín už byl poté zcela odevzdaný. Navíc přišel o Lukáše Heše, který za zbytečné seknutí do hradeckého hráče dostal nepopulárního bůra.

Pětiminutovou početní výhodu sice domácí nevyužili, dočkali se ale krátce poté. Zlín se nedokázal dostat z pásma, Vito Idžan podržel puk na pravé straně a parádně našel rozjetého Matěje Boukala z druhé vlny, který jenom uklidil do prázdné. Zbytek duelu se už tak nesl spíše v duchu, zda dokáží hosté prolomit nulu na svém kontě. Největší příležitost měli v přesilovce po vyloučení Hory, Kasal se však zaskvěl proti zakončení Chludila z levého kruhu. Duel se již poté jenom prakticky dohrával a Lvi ukončili sérii porážek. Poprvé od 4. listopadu si připsali tři body a stále se drží na předposledním místě tabulky.