Zápasy mládeže
pá 27.1.2023 | Eva Šafranková

Mač sousedů v tabulce Lvům nevyšel. Junioři padli s Vervou 2:5

Zápasové menu

Důležitý zápas o přiblížení se dvanáctému místu, kde se nacházel Litvínov, se Hradci nepovedl. Ve vzájemných zápasech se Severočechy vždy platilo, že se radoval domácí celek, tentokrát tomu však bylo jinak. Po první třetině byl stav vyrovnaný, dále už ale tempo určovala Verva a postupně se dostala do tříbrankového vedení. Matěj Leden sice v závěru svým druhým gólem snížil na rozdíl dvou branek, ale nic to nebylo platné, protože Litvínov svou výhru pojistil trefou do prázdné klece. Lvi tak prohráli 2:5. Napravit to mohou v sobotu, kdy doma vyzvou Karlovy Vary.

Nevyužité trestné střílení Vervy, po jednom gólu na každé straně

Oba týmy nastolily již od začátku rychlé tempo. První příležitost si vytvořil Jan Ekrt, jenž vystřelil z pravého kruhu. Jeho střelu Jakub Tichý vyrazil před sebe, naštěstí pro Hradec se nikdo z hostů k dorážce nedostal. Při samostatném úniku byl faulován Jan Ekrt a rozhodčí nařídili trestné střílení. Toho se ujal stejný hráč, avšak Tichý jeho pokus vyrazil. V 9. minutě se už ale Litvínov díky své aktivitě radoval. Radek Vyhlídal obdržel přihrávku na pravý mantinel, odkud vypálil a hradecký gólman nestihl přes zakrytý výhled zasáhnout – 0:1.

Inkasovaná branka Mountfield poměrně nakopla a zanedlouho se dočkal vyrovnání. David Čermák si se střelou Petra Moravce ještě poradil, s dorážkou Matěje Ledna už nikoliv – 1:1. V následujících minutách se hrál svižný hokej a k vidění byly šance, ale zároveň nepřesnosti na obou stranách. O něco více byli aktivnější domácí, jenže kotouč za záda Čermáka nedostali.

Litvínov odskočil do dvoubrankového vedení

Litvínov do druhé třetiny vlétl a pálil jednu ránu za druhou. Matěj Maštalířský vyslal přízemní pokus, Tichý však stihl betonem zareagovat včas. Verva ve svém tlaku pokračovala i nadále, ale bez úspěchu. Na druhé straně to po dlouhé době zkusil Lukáš Pajer od modré, Čermák byl se svou lapačkou připraven. Severočeši se přeci jen dostali do vedení, když Vít Beran ve 25. minutě v předbrankovém prostoru puk došťouchl do klece – 1:2. Poprvé v tomto zápasu byla k vidění přesilovka, kterou si zahráli Východočeši. V ní však téměř nic zajímavého nepředvedli.

Záhy museli čelit tlaku soupeře, který byl umocněn jeho dvěma početními výhodami za sebou. Litvínov si vytvořil pár šancí a Tichý měl plno práce. I když Lvi po většinu trvání přesilovky pobývali v útočném pásmu, Verva i druhé oslabení přečkala bez úhony a pak udeřila. Nahození Jiřího Špačka od levého hrazení tečoval před bránou Marek Slavík mezi betony hradeckého gólmana – 1:3. V závěru to ještě zkusil Lukáš Král, svou kličkou ale na Čermáka nevyzrál.

Snížení Hradce nepomohlo, hosté svůj náskok zvýšili

Severočeši si zkraje třetí dvacetiminutovky zahráli přesilovou hru, ale nevyužili ji. Hradečtí tuto možnost měli o pár minut později a mohli snížit, jenže po střele Lukáše Pajera cinkla tyčka. Mountfieldu se příliš nedařilo, zato Vervě ano. Při vlastním oslabení ujel do brejku Daniel Dej, jenž zamířil přesně mezi betony a zvýšil vedení svého týmu na 4:1.

Východočeši se snažili probojovat do útoku, ale moc se jim to nedařilo. Litvínovští totiž kvalitně odváděli defenzivní činnost a soupeře k ničemu nepouštěli. V páté početní výhodě domácích na Čermáka létalo mnoho ran, jedna z nich dokonce skončila v 59. minutě gólem. Z levého kruhu Matěj Leden vymetl růžek hostující svatyně – 2:4. O 42 vteřin později udělali hokejisté v černožlutém za utkáním definitivní tečku, když to Lvi zkoušeli v šesti hráčích. Tadeáš Svoboda totiž od obranné modré trefil odkrytou klec. Hradec tedy prohrál 2:5 a druhou výhru v řadě si nezapsal.

Matěj Beneš 0 1 1 -2 2
Michal Beneš 0 0 0 -3 0